Skip to main content

Ako rezervovať, prevziať a odovzdať karavan?

Karavan si môžete rezervovať telefonicky, emailom, alebo cez rezervačný formulár na našej webovej stránke www.akaravany.sk.
Rezervácia je nezáväzne platná 3 dni, po vzájomnej dohode je potrebné uhradiť zálohu vo výške 50% a rezervácia sa mení na záväznú.
Karavan si preberáte čistý a v 100% technickom stave u nás na adrese Schengenská 357/6a, Bratislava-Čunovo v čase od 15:00-19:00, ak sa nedohodneme inak.

Pri preberaní/odovzdávaní bude spísaný „Záznam o prevzatí/odovzdaní“, ktorý bude súčasťou zmluvy o prenájme a budú v ňom uvedené údaje o karavane, stave vozidla, stave inventáru, alebo prípadných poškodeniach.

Pri preberaní karavanu je potrebné mať pri sebe občiansky a vodičský preukaz a zároveň je potrebné doplatiť dohodnutú sumu za prenájom + kauciu.

Pri preberaní karavanu budete do všetkého zaškolený a je vždy dobré, aby sa školenia zúčastnili aspoň dvaja členovia posádky, treba rátať 45 – 60min.

Odovzdávanie karavanu prebieha v čase od 8:00-12:00, pri odovzdávaní sa kontroluje stav vozidla, stav inventáru a čistota.

V prípade neskoršieho príchodu, účtujeme poplatok 30 eur.

Ako šoférovať karavan a, ako sa v ňom správať?

V prvom rade je potrebné upriamiť pozornosť na to, že karavan je obytné vozidlo, ktoré je dlhé približne 7,5m, s výškou skoro 3m a preto mu treba prispôsobiť štýl šoférovania.
Maximálna odporúčaná rýchlosť je 100km/h, zároveň treba dávať veľký pozor pri cúvaní, cestných manévroch aj prípadných prekážkach, ako napríklad podjazd, tunel, mosty, ale aj konáre stromov.
V druhom rade venujte veľkú pozornosť brzdeniu, dodržujte vždy dostatočný odstup od vozidiel pred Vami, nakoľko váha a rozmery karavanu sú omnoho väčšie, ako pri osobnom vozidle a brzdná dráha je oveľa dlhšia.
Pred každou jazdou, ako aj opustením karavanu je povinnosť skontrolovať a zatvoriť všetky okná, strešné okná, aj dvere. Tak isto aj vypnúť plyn.
Počas jazdy karavanom musí celá posádka sedieť na svojich miestach a byť pripútaná bezpečnostnými pásmy.
Je prísne zakázané pohybovať sa po karavane počas jazdy, hrozí nebezpečenstvo úrazu.

Výbava autokaravanu a čo si zobrať so sebou?

Autokaravan obsahuje všetko čo potrebujete 🙂  a to je… klíma/kúrenie, kuchynka, taniere, príbor, šálky, poháre, hrnce, varešky, varič s troma horákmi na plyn, plynové bomby, chladnička s mrazničkou, dve umývadlá v kuchyni aj kupeľni, v ktorej je sprchový kút, WC, v kufrovej časti je kempingový stôl so stoličkami….
Takže zostáva zbaliť len osobné veci, rodinu, priateľov a dobrú cestovateľskú náladu.

Môžem si so sebou zobrať domáceho miláčika?

U nás sú domáci miláčkovia vítaní, avšak je vždy nutné nás o tom vopred informovať. Každé zvieratko musí mať svoj pelech,alebo miesto na spanie.
Pri odovzdávaní je potrebné po domácom miláčikovi upratať, aby neostali v autokaravane chlpy.

Možnosť prenájmu doplnkového príslušenstva

Kávovar Dolce Gusto – 25,00 EUR / pobyt + 1 krabica kávy / 16ks
Ponúkame Vám možnosť mať prichystaný kávovar priamo v karavane na Vašu dovolenku. Vychutnajte si ihneď perfektne pripravené espresso alebo kávu podľa Vašej chuti.

  • Kolobežka –  5,00 EUR / deň
  • Gril veľký –  30,00 EUR / pobyt
  • Gril malý –   20,00 EUR / pobyt
  • Posteľné prádlo – 2,00 EUR / deň / osoba

Naše odporúčania a rady.

Odporúčame byť dôsledný pri výbere nocľahu. Nocovať môžete prakticky kdekoľvek,kde sa vám zapáči, ale treba dbať na bezpečnosť a súkromie.
Je dobré zvoliť státie na vyhradených miestach, kempoch, alebo servisných parkoviskách.
Na takýchto státiach je možné doplniť zásoby vody, či vyprázdniť odpadovú vodu a chemické WC.
Autokaravany sú lákadlom aj pre zlodejov, tak buďte opatrní.